Granit

Ostatnie realizacje

Nie ulega wątpliwości, że granit jest jednym z najbardziej znanych kamieni na świecie. Jest skałą twardą, odporną na wszelkie czynniki atmosferyczne i w pełni ukształtowaną przez naturę. W związku z powyższym, granit to najpowszechniejsza skała magmowa z dodatkiem czystego kryształu jakim jest kwarc. Dlatego też, kamień ten posiada strukturę jawnokrystaliczną, najczęściej średniokrystaliczną, rzadziej grubokrystaliczną lub drobnokrystaliczną. Występuje w wielu różnych, niepowtarzalnych barwach, tj. białej, kremowej, jasnoszarej czy różowawej. Nie mniej jednak granit można również spotkać w kolorach żółtych, zielonawych, różowoczerwonych czy po prostu czerwonych.

Każdy kto decyduje się na zakup granitu musi pamiętać, że nie ma dwóch takich samych skał czy płyt.

Całe piękno tkwi w różnorodności tego kamienia.

Granit z ziemi wydobywany jest w formie ogromnych bloków, które często ważą kilka lub kilkadziesiąt ton. Później transportowane są w odpowiednie miejsce i poddawane obróbce. Otóż, bloki granitowe w pierwszym etapie obróbki cięte są na różnej grubości i długości slaby czyli po prostu płyty. Ostatnią fazą obróbki jest wykończenie powierzchni, która może być wykończona jako:

  • Poler, gdzie powierzchnia kamienia jest polerowana oraz szlifowana na mokro. Ten zabieg trwa tak długo, aż uzyskany zostanie odpowiedni połysk kamienia. Z tak wykończonego granitu wykonuje się w głównej mierze nagrobki, posadzki czy różnego rodzaju okładziny.
  • Płomieniowanie, w wyniku którego powstaje powierzchnia chropowata i dlatego też tak wykończony granit wykorzystywany jest jako kostka brukowa czy płyty chodnikowe.
  • Szczotkowanie czyli matowieni powierzchni, nadając jej jednocześnie strukturę satynową, antykowaną w zależności od wielkości kryształu.

Granit jest kamieniem bardzo odpornym na różnego rodzaju erozje i zmiany klimatyczne wykorzystywany jest do wytworzenia różnego rodzaju produktów kamieniarskich, które możemy zastosować zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz, gdyż grani jest odporny na działanie promieni UV oraz wysokie i niskie temperatury naszego klimatu. Ciekawostką jest na pewno to, że granit posiada doskonałe właściwości cieplne toteż idealnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Granit jest kamieniem ekskluzywnym i w związku z tym nadaje pomieszczeniom stylowy wystrój. Dlatego elementy granitowe wykorzystuje do wykonania parapetów, schodów czy blatów kuchennych. Wiadomo, że elementy granitowe są wysoce odporne na nasiąkliwość i rysowanie, jednakże należy pamiętać o właściwej konserwacji i zachowaniu czystości oraz zabezpieczaniu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tym samym należy używać tylko i wyłącznie specjalnie przeznaczonych do impregnacji i czyszczenia powierzchni granitowych.

Dobrze zabezpieczony granit posłuży przez lata.

!!! PROMOCJA !!! Granit Bianco Aveiro

NOWOŚĆ !!!

WYPRZEDAŻ UMYWALEK KAMIENNYCH

Aktualności

11.08.2020

09.06.2020

Copyright © 2008 Galeria Kamieni. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny - Kolonia, Tel: 608 665 039

Powered by SINTE