Marmur

Ostatnie realizacje

W obecnej dobie coraz więcej osób uważa, że jednym z najpiękniejszych kamieni, które zostały stworzone przez naturę są marmury. Otóż, marmur jako produkt naturalny jest skałą metamorficzną powstałą z innych skał, a przede wszystkim z wapieni. Składnikiem marmuru są przede wszystkim złoża wapienne z wielkich prehistorycznych mórz. Poprzez tektoniczne przesunięcia Ziemi wszystkie te złoża zostały przesunięte do jej wnętrza i ze względu na olbrzymie ciśnienie, jak również wysokie temperatury wykrystalizował się marmur.

Marmur to kamień, który występuje w wielu różnych kolorach. Dlatego też skałę tę można spotkać praktycznie we wszystkich kolorach tęczy, tj. w barwach śnieżnobiałych, kremowych, żółtawych, zielonawych, niebieskich, fioletowych, czerwonych, różowych czy nawet czarnych. Niestety czysty marmur, który jest biały występuje stosunkowo sporadycznie. Marmur jako kamień naturalny jest niepowtarzalny, w związku z tym nie sposób znaleźć drugiego takiego samego.

 Marmur jest materiałem łatwym w obróbce i posiada szlachetny wygląd. Po dokładnym oczyszczeniu i wypolerowaniu kamień zdobywa trwały połysk. Marmury stosowane są głównie jako kamień wykładzinowy czy dekoracyjny. Poza tym służą również do wyrobu:

  • kolumn
  • postumentów
  • ołtarzy
  • blatów łazienkowych
  • obudowy kominków
  • parapetów wewnętrzynych
  • płytek na ściany, a także na podłogi

Wydobycie marmuru wygląda w taki sposób, że maszyny przy pomocy diamentowych lin w kilka godzin wycinają ze skały duże bloki, które następnie transportowane są w odpowiednio, wcześniej ustalone miejsce. Tam marmur zostaje pocięty na odpowiedniej grubości płyty. Końcowym etapem obróbki jest szlifowanie i polerowanie.

Marmur jest materiałem odpornym na działanie wysokich temperatur, dlatego też znakomicie nadaję się do ogrzewania podłogowego. Jest on również podatny na występowanie różnego rodzaju zaplamień. W związku z tym, zaraz po jego ułożeniu należy go zaimpregnować przy użyciu odpowiednich, specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów, które znajdziecie Państwo także w naszej ofercie.

Marmur jest używanym i bardzo lubianym surowcem, nie ulega wątpliwości, że ten właśnie kamień jest często symbolem elegancji czy luksusu.

 

!!! PROMOCJA !!! Granit Bianco Aveiro

MARMOREA - Stone Italiana

WIELKA WYPRZEDAŻ PŁYTEK !!!

Aktualności

14.08.2019

30.04.2019

Copyright © 2008 "Galeria Kamieni" Najder i Luc Spółka Jawna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny - Kolonia, Tel: 044-719-57-39, Fax: 044-719-57-13

Powered by SINTE