Marmur

Ostatnie realizacje

W obecnej dobie coraz więcej osób uważa, że jednym z najpiękniejszych kamieni, które zostały stworzone przez naturę są marmury. Otóż, marmur jako produkt naturalny jest skałą metamorficzną powstałą z innych skał, a przede wszystkim z wapieni. Składnikiem marmuru są przede wszystkim złoża wapienne z wielkich prehistorycznych mórz. Poprzez tektoniczne przesunięcia Ziemi wszystkie te złoża zostały przesunięte do jej wnętrza i ze względu na olbrzymie ciśnienie, jak również wysokie temperatury wykrystalizował się marmur.

Marmur to kamień, który występuje w wielu różnych kolorach. Dlatego też skałę tę można spotkać praktycznie we wszystkich kolorach tęczy, tj. w barwach śnieżnobiałych, kremowych, żółtawych, zielonawych, niebieskich, fioletowych, czerwonych, różowych czy nawet czarnych. Niestety czysty marmur, który jest biały występuje stosunkowo sporadycznie. Marmur jako kamień naturalny jest niepowtarzalny, w związku z tym nie sposób znaleźć drugiego takiego samego.

 Marmur jest materiałem łatwym w obróbce i posiada szlachetny wygląd. Po dokładnym oczyszczeniu i wypolerowaniu kamień zdobywa trwały połysk. Marmury stosowane są głównie jako kamień wykładzinowy czy dekoracyjny. Poza tym służą również do wyrobu:

  • kolumn
  • postumentów
  • ołtarzy
  • blatów łazienkowych
  • obudowy kominków
  • parapetów wewnętrzynych
  • płytek na ściany, a także na podłogi

Wydobycie marmuru wygląda w taki sposób, że maszyny przy pomocy diamentowych lin w kilka godzin wycinają ze skały duże bloki, które następnie transportowane są w odpowiednio, wcześniej ustalone miejsce. Tam marmur zostaje pocięty na odpowiedniej grubości płyty. Końcowym etapem obróbki jest szlifowanie i polerowanie.

Marmur jest materiałem odpornym na działanie wysokich temperatur, dlatego też znakomicie nadaję się do ogrzewania podłogowego. Jest on również podatny na występowanie różnego rodzaju zaplamień. W związku z tym, zaraz po jego ułożeniu należy go zaimpregnować przy użyciu odpowiednich, specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów, które znajdziecie Państwo także w naszej ofercie.

Marmur jest używanym i bardzo lubianym surowcem, nie ulega wątpliwości, że ten właśnie kamień jest często symbolem elegancji czy luksusu.

 

!!! PROMOCJA !!! Granit Bianco Aveiro

Nowa kolekcja CRAKEN

UMYWALKA MARMUR BIANCO ASIA

Aktualności

30.10.2018

26.04.2018

Copyright © 2008 "Galeria Kamieni" Najder i Luc Spółka Jawna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny - Kolonia, Tel: 044-719-57-39, Fax: 044-719-57-13

Powered by SINTE