Trawertyn

Ostatnie realizacje

Trawertyn to powstała miliony lat temu skała osadowa, która składa się z minerałów. Cechą szczególną tego kamienia jest porowata, chropowata i nierówna struktura. Trawertyn jest odmianą martwicy wapiennej, która powstaje w następstwie wytrącenia się węglanu wapnia z wód źródlanych. Wytrącenie to wynika z gwałtownych zmian ciśnienia czy temperatury.

Trawertyn to skała, która występuje zazwyczaj w kolorze białym. Nie mniej jednak można wyróżnić również liczne uwarstwienia, które występują głównie w dwóch podstawowych barwach, tj.: czerwonawym i żółtym. Poza tym często zdarza się, że w martwicach występują szczątki zarówno roślin, jak również zwierząt. Płyty trawertynu oferowane są w różnych rozmiarach. Wykończenie powierzchni płyt trawertynu to obróbka, która może być wykonana na trzy różne sposoby:

  • antyczny
  • szpachlowany
  • szlifowany

 

Jeżeli chodzi o zastosowanie trawertynu, kamień ten stał się w ostatnich latach jednym z bardziej popularnych i niewątpliwie cenionych materiałów wykorzystywanych do wykończenia wnętrz. Doskonale nadaje jako materiał na posadzki, parapety wewnętrzne.

Niewątpliwie trawertyn to kamień, który charakteryzuje się trwałością, funkcjonalnością czy w końcu łatwością utrzymania na jego powierzchni czystości. Poza tym wszystkie ślady użytkowania, czyli wszelkiego rodzaju otarcia i uszkodzenia są mało widoczne i zazwyczaj dodają kamieniowi tylko i wyłącznie uroku. Aczkolwiek należy pamiętać, że jak każdy kamień, również trawertyn zaraz po ułożeniu należy zabezpieczyć specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami.

Bardzo często zadawane jest pytanie, czy trawertyn można odnawiać. Otóż odpowiedź na to zapytanie jest bardzo prosta. Wszystkie płytki, które wykonane są z kamienia naturalnego można odnawiać, jednak zazwyczaj następuje to po długoletnim użytkowaniu.

!!! PROMOCJA !!! Granit Bianco Aveiro

NOWOŚĆ !!!

WYPRZEDAŻ UMYWALEK KAMIENNYCH

Aktualności

11.08.2020

09.06.2020

Copyright © 2008 Galeria Kamieni. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny - Kolonia, Tel: 608 665 039

Powered by SINTE