Wybrana kategoria: Umywalki (Liczba produktów: 16)

Umywalki  Marmur Blue Stone xej125

Marmur Blue Stone xej125

Umywalki Bazalt Menggu Black xej130

Bazalt Menggu Black xej130

Umywalki Granit Absolut Black cfsj001

Granit Absolut Black cfsj001

Umywalki Granit Black Galaxy cfsj001f

Granit Black Galaxy cfsj001f

Umywalki Granit Indian Red cfsj001

Granit Indian Red cfsj001

Umywalki Green Onyx cfsj001

Green Onyx cfsj001

Umywalki Marmur Bianco Asia xej020ab

Marmur Bianco Asia xej020ab

Umywalki Marmur Bianco Asia xej123

Marmur Bianco Asia xej123

Umywalki Marmur Bianco Asia xej132

Marmur Bianco Asia xej132

Umywalki Marmur Black Jade xej033

Marmur Black Jade xej033

Umywalki Travertine  xej118

Travertine xej118

Umywalki Travertine xej088

Travertine xej088

Umywalki Travertine xej114

Travertine xej114

Umywalki Travertine xej115

Travertine xej115

Umywalki Travertine xej123

Travertine xej123

Umywalki Travertine xej131

Travertine xej131

Kamienne umywalki

Kamienne umywalki od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Cenione są za nienaganny styl, niepowtarzalny wygląd i funkcjonalność identyczną, jak w przypadku umywalek ceramicznych. Z czego się je robi i dlaczego ich ceny muszą być wysokie?

Umywalki można wykonać z wielu różnych materiałów. Producent najczęściej umieszcza informację o surowcu oznaczonym jako "kamień naturalny", ale jeśli gdzieś znajdziesz informację, że umywalka jest onyksowa, to najpewniej masz do czynienia z kamieniem owszem, naturalnym, ale nie onyksem a agatem odpowiednio podbarwionym lub zmodyfikowanym, choć samym w sobie naturalnym. Często też mówi się o umywalkach marmurowych, co jest o tyle nieprecyzyjne, że mianem marmuru niektórzy określają także pewne odmiany wapienia nieodpowiadające kryteriom marmuru. W praktyce jednak właśnie prawdziwy marmur i agaty sprawdzają się najlepiej. Alternatywą może być w zasadzie jedynie piaskowiec.

Jeśli widziałeś ceny, to wiesz, że ładne umywalki z kamieni nie są tanie. Wynika to przede wszystkim z konieczności użycia sporej ilości materiału. Aby właściwie wyprofilować umywalkę, trzeba zacząć od bloku trzykrotnie większego niż docelowa wielkość umywalki, a to oznacza spore straty materiału. Niektóre techniki obróbki dodatkowo podnoszą koszt, a trzeba wspomnieć, że praktycznie nie ma umywalek z rodzimego marmuru, bo tego się prawie nie wydobywa. Do kosztów materiału i produkcji dochodzi więc jeszcze koszt importu skalnych bloków z Chin albo Brazylii, a w Polsce nie ma możliwości rozładowania przewożących je statków.

Większość kamiennych umywalek musi być wykonana ręcznie. Tego wymaga specyfika materiału. Nawet zastosowania nowoczesnych, skutecznych technik obróbki pozwala tylko na nieznaczne skrócenie procesu produkcyjnego. Do tego dochodzi konieczność certyfikacji zgodnie z normami europejskimi i to wszystko powoduje wzrost cen.

Kamienna umywalka starczy na długie lata - wytrzymalsza i ładniejsza niż większość ceramicznych jest po prostu przedmiotem z duszą. Może właśnie ze względu na ten indywidualny charakter cieszą się one tak dużym powodzeniem.

!!! PROMOCJA !!! Granit Bianco Aveiro

NOWOŚĆ !!!

WYPRZEDAŻ UMYWALEK KAMIENNYCH

Aktualności

11.08.2020

09.06.2020

Copyright © 2008 Galeria Kamieni. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny - Kolonia, Tel: 608 665 039

Powered by SINTE